Wszystko o sieciach

Przez

Lizaki reklamowe z bezy

Lizaki reklamowe

Lizaki reklamowe

Reklamowe słodkości dostępne są w wielu różnych odsłonach. Do wyboru mamy tutaj między innymi pakowane pojedynczo czekoladki, tabliczki czekolady, praliny, trufle, bombonierki czy cukierki. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się również lizaki z logo. Na ich opakowaniu umieścić można zarówno nazwę przedsiębiorstwa, jak i jego logotyp, slogan reklamowy czy ciekawą, przykuwającą wzrok grafikę, najlepiej w barwach charakterystycznych dla marki. Ciekawą alternatywą dla klasycznych lizaków jest ich bezowa wersja. W jaki sposób wykonać takie słodkości? Przepis – poniżej.By zrobić takie lizaki reklamowe, potrzebne będą następujące składniki: 15 gram cukru pudru, 3 białka, szczypta soli, 1 łyżka mąki ziemniaczanej, czerwony i zielony barwnik spożywczy oraz 1 opakowanie posypki cukrowej.

Jak krok po kroku przyrządza się tego typu lizaki reklamowe?  W pierwszej kolejności piekarnik ustawiamy na temperaturę 140 stopni Celsjusza. Blachę wykładamy papierem do pieczenia. Białko ubijamy z solą na sztywną pianę. Pod koniec ubijania stopniowo dodajemy cukier puder i mąkę ziemniaczaną, przez cały czas ubijając. Ubitą pianę dzielimy na pół. Do pierwszej porcji dodajemy zielony barwnik, do drugiej – czerwony. Dokładnie mieszamy. Barwne piany umieszczamy w worku cukierniczym. Na papierze do pieczenia rysujemy okręgi o średnicy około 6 centymetrów. W każde kółko wkładamy patyczek do szaszłyków. Pustą przestrzeń wypełniamy masą bezową i pokrywamy posypką.

Tak przygotowane Lizaki reklamowe należy piec w piekarniku rozgrzanym do temperatury 140 stopni Celsjusza przez około 50 minut. Następnie lekko go uchylamy i suszymy przez kilka godzin. Najlepiej zrobić to wieczorem i zostawić lizaki na całą noc. Przygotowane tak słodkości prezentują się niezwykle efektownie i skutecznie przyciągają wzrok. Umieszczając je w przezroczystym naczyniu na stoisku branżowym, na przykład na targach, będziemy mogli mieć pewność, że zachęcą one potencjalnych klientów do bliższego zapoznania się z naszą ofertą.