Wszystko o sieciach

Przez

Kasa fiskalna dla mechanika – jaką najlepiej kupić do warsztatu?

Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Prowadzisz własny warsztat mechaniczny? W takim razie na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że już za chwilę będziesz musiał kupić sobie kasę fiskalną, naturalnie jeśli do tej pory jeszcze tego nie zrobiłeś. Wiele firm po prostu korzysta z przepisu, który zwalnia z posiadania kasy. Jeśli obroty roczne są niższe niż 20 tysięcy złotych to kasa nie jest potrzebna. Wystarczy książka przychodów i ewentualnie blankiecik z rachunkami do ręcznego wypisywania, ale prawda jest taka, że są one mało przydatne bo i tak praktycznie nikt o takie paragony nie prosi. Jeśli nie miałeś do tej pory kasy to teraz będziesz musiał ją mieć i to niezależnie od tego ile zarabiasz. Jaki urządzenie najlepiej w takim razie wybrać?Wbrew pozorom nie powinno być to trudne, gdyż kasa fiskalna dla mechanika wcale nie musi być urządzeniem nie wiadomo jak nowoczesnym. Z drugiej jednak strony na początek warto przyjrzeć się warunkom w jakich kasie przyjdzie pracować. W przypadku wielu małych warsztatów mechanicznych nie mamy czegoś takiego jak biura. Biurem jest hala naszego warsztatu, brudna, zaolejona, pełna kurzu i tym podobnych rzeczy. Mało tego mechanik nie będzie co 15 minut mył rąk, aby na kasie wypisać kwotę i wydrukować paragon.

Z tego właśnie powodu kasa fiskalna dla mechanika powinna być tak naprawdę dość wytrzymała. Nie musi być to urządzenie nowoczesne, posiadające setki funkcji, ale na pewno przyda się wzmocniona obudowa. Takich kas na rynku jest sporo i z pewnością będzie w czym wybierać. Mało tego można nawet pokusić się o kasę mobilną, którą bez problemu przeniesiemy w warsztacie z jednego miejsca na drugie.

Na koniec rzecz mało przyjemna, a więc koszty. Ile kasa fiskalna dla mechanika będzie nas kosztować? Porządna, wzmocniona kasa to wydatek nawet ponad 1000zł, ale pamiętajmy o tym, że zgodnie z prawem należy nam się maksymalnie 700zł zwrotu za każde kupione urządzenie. Jeśli kwota ta nie zostanie przekroczona to otrzymamy 90% ceny kasy, a więc nie jest chyba aż tak źle i spokojnie można pokusić się o kasę bardziej wartościową.